Jauni raksti

Kāpēc jāmaina filtri?

Turinys

Klienti man bieži uzdod šo jautājumu. Viens no maniem draugiem bija pārsteigts, kad uzzināja, ka viņa Domekt R 400 V ir jāmaina filtri: "Es saprotu, kāpēc putekļu sūcējam ir jāmaina filtri, bet tas nav tas pats!" 

 

Galvenais, kas biedē ventilācijas uzņēmumus, neatkarīgi no tā, vai tie ir SALDA, Wolf, FLEXIT vai Swegon, ir tas, ka, nemainot filtrus, garantija tiek anulēta. Un nebrīnieties, ja avārijas gadījumā jums jautās, kad pēdējo reizi mainījāt filtrus. Un, pat ja kļūme nebūs saistīta ar filtriem, jebkurš uzņēmums izmantos iespēju atcelt savas saistības. Tas pats notika ar mana kolēģa Volvo. Viņi nežēloja naudu par pirmo apkopi, un viņiem nācās atvadīties no garantijas. Cerēsim, ka uzticamā iekārta kalpos vismaz tos 5 gadus.

  

Tomēr filtru maiņa nav tikai garantijas jautājums. Pirmā lieta, kurai ir jābūt svarīgai, jo īpaši, ja hipotekārais kredīts liek savilkt jostu, ir lielākas izmaksas par elektroenerģiju. Ja jūsu ventilācijas iekārtā ir iespiests pietiekami daudz automātikas, piem. SALDOS Smarty 3XP, jūs varat to iestatīt tā, lai uzturētu nemainīgu gaisa plūsmu. (Es jau redzu KOMFOVENT pārstāvjus, kas kliedz, ka, ja vajag, tos var pieslēgt mūsu automātikai atsevišķi, tikai vajag diplomu elektrotehnikā. Tādā gadījumā, kad filtrs darbojas, jums būs komfortabls mikroklimats. Tomēr enerģijas patēriņš pastāvīgi palielināsies. Bet cik daudz?

  

Kā aizsērējuši filtri iztukšo jūsu makus

 

Tā kā SALDA ir viens no nedaudzajiem ventilācijas iekārtu ražotājiem, kas var aprēķināt rekuperatoru parametrus, tostarp elektroenerģijas patēriņu, mēs izmantosim viņu programmatūru. Pieņemsim, ka dzīvojat savā mājā un jums ir iepriekš minētais Smarty 3XP. Sākotnējie iestatījumi ir 300 m3/h pie 100 Pa. Kad filtri kļūst netīri, jūsu ierīce centīsies kompensēt plūsmas samazināšanos, un līkne mainīsies šādi:

Jums tiks nodrošināta līdzīga gaisa plūsma, līdz tiek sasniegts maksimālais iespējamais spiediena krituma punkts. Pēc šī punkta sistēma nespēs uzturēt vēlamo gaisa plūsmu, un gaisa plūsma pakāpeniski samazināsies atbilstoši augšējai līnijai.

 

Kā tas ir saistīts ar enerģijas patēriņu un naudu?

Redzams, ka šajā gadījumā ļoti piesārņotajiem filtriem "vajag" 1,7 reizes vairāk enerģijas, tāpēc elektroenerģijas izmaksas ir lielākas. Ierobežojošajā gadījumā, ja pastāvīgi vēdināt telpas ar tādu pašu plūsmas ātrumu, jūs iegūsiet aptuveni tādas pašas izmaksu izmaiņas mēnesī.

Maksimālā starpība ir 6,6 eiro mēnesī. (Paldies Eiropas Savienībai, kas piespieda ventilācijas iekārtu ražotājus izmantot efektīvus EC tipa ventilatorus, jo tie patērē maz enerģijas.) Vēl jo vairāk tāpēc, ka, piem. FLEXIT UNI 3 filtru komplekts dažiem maniem konkurentiem maksā 50 eiro. Bet tas ir papildu 79 eiro gadā. Tas nozīmē, ka pēc 150 Pa spiediena krituma ir vērts domāt par filtru nomaiņu. 

 

Mazāka gaisa plūsma - sliktāks mājas mikroklimats

  

Tomēr, kā jau minēju iepriekšējā rakstā, lielākajai daļai dzīvojamo rekuperācijas ventilatoru ražotāju nav greznības pievienot spiediena devējus. Tas ir dīvaini, jo, piemēram, parasti, pērkot dārgāku automašīnu, mums vajadzētu iegūt kaut ko vairāk... Kad sēdēju drauga Audi A6, es redzēju daudz interesantākas lietas nekā savā darba Caddy. Bet pat dārgākie ventilācijas zīmoli, piemēram, Systemair vai tas pats Flexit, ietaupa naudu. Jūs maksājat tikai par zīmolu, tāpēc nebrīnieties, ja luksusa rekuperators no Rietumu kompānijas ir ražots Lietuvā.

  

Tāpēc lielākajai daļai sadzīves rekuperatoru nav spiediena raidītāju. Kas notiek tad, kad filtri kļūst piesārņoti? Tas ir vienkāršāk, piem. Domekt R 200 V vai RIRS 400 HE EKO 3.0 gadījumā jūsu iekārta ventilācijai patērēs tikpat daudz enerģijas, bet jūs saņemsiet mazāk svaiga gaisa. Apsveriet to pašu gadījumu ar Smarty 3XP.

 

Šādā gadījumā jūs pieredzēsiet šādu gaisa daudzuma samazinājumu:

Dānijā ieteiktais svaigā gaisa patēriņš 1 cilvēkam ir 10 l/s jeb 36 m3/h. Neņemsim vērā gaisa daudzumu, kas nepieciešams smaku likvidēšanai u.c., piemēram, apmēram 60 m3/h, un tādā gadījumā daudzbērnu ģimenei ir nepieciešami ~ 180 m3/h jeb kopā 240 m3/h. Tāpēc, palielinoties gaisa piesārņojumam, gaisa kvalitāte jūsu mājās pastāvīgi pasliktināsies. Par to var liecināt, piemēram, logu rasēšana, smakas utt. Ventilācijas speciālisti sāks stāstīt, ka var palielināt gaisa plūsmu iestatījumos un iegūt šādu gaisa daudzumu (tas ir kā pastāvīga gaisa plūsma, bet manuālā režīmā). Bet kurš lietotājs zina, kā to izdarīt? Vai viņi vispār vēlas to darīt? Turklāt dažās iekārtās, ja jums ir lētākā tālvadības pults, piemēram, FLEXIT UNI 2, to nevar izdarīt.

 

Un visbeidzot

 

Teorētiski viss ir kārtībā. Tomēr Eiropas Savienība neprasa, lai "sadzīves" rekuperatori būtu aprīkoti ar spiediena sensoriem vai relejiem filtra piesārņojuma noteikšanai. Visi ir vienisprātis, ka tiek izmantots taimeris, kas bieži tiek iestatīts pēc sliktākā scenārija kā nodrošinājums. Bet tas ir cita raksta temats.

 

Kopumā: ja filtrus nemaināt laicīgi, jūs ne tikai riskējat ar garantiju un iekārtas ilgmūžību, bet varat sagaidīt arī lielākus elektrības rēķinus vai sliktāku iekštelpu klimatu.