Jauni raksti

Gaisa filtru izvēles noteikumi gaisa apstrādes iekārtām

Turinys

Kādu filtru izvēlēties no vairākiem alternatīvajiem? Neatkarīgi no tā, vai tas ir SALDA, Komfovent, Systemair, Flexit vai Wolf rekuperators, turpmāk varat uzzināt galvenos izvēles noteikumus:

1. ražotāja tehniskā dokumentācija

Gaisa apstrādes iekārta tiek piegādāta ar oriģinālo filtru komplektu. Ražotājs ir pārbaudījis gaisa apstrādes iekārtas ar tiem. Tehniskajā dokumentācijā viņš ir norādījis iespējamos filtra variantus šim produktam. Tāpēc, izvēloties citas klases filtrus (piemēram, lētu Coarse ePM10 vietā vai efektīvāku ePM1, ja ir atļauts tikai Coarse), tiks pārkāpta garantija, un bojājuma gadījumā garantija var tikt anulēta.

2. Ārējais piesārņojums

A. Jūs dzīvojat netālu no rūpnieciskām zonām, intensīvi noslogotām ielām un kopumā lielā pilsētas teritorijā, kur cieto daļiņu līmenis ievērojami pārsniedz Pasaules Veselības organizācijas standartus. Lai izpildītu prasības, jums ir nepieciešams ePM1 (F7) filtrs. Jūsu veselībai kaitē ne tikai putekšņi.....

B. Ja dzīvojat piepilsētā vai nelielā ciematā ar zemu gaisa piesārņojuma līmeni, pietiks ar ePM10 (M5) filtru. Tomēr, ja jūsu mājas tuvumā brīvi izsmidzina pesticīdus, herbicīdus un fungicīdus no lauksaimnieku smidzinātājiem, vismaz sezonā izvēlieties ePM1 filtru.

C. Ja dzīvojat ārā, principā pietiek ar tādu pašu gaisa kvalitāti kā ārā un rupjiem filtriem (G3-G4).

3. Jūsu jutība pret piesārņotājiem

Ja ciešat no alerģijām vai astmas, nežēlojiet līdzekļus ePM1 (F7) klases filtram. Vai jūs jūtaties laimīgs, atrodoties tirdzniecības centrā, ja jums ir siena drudzis? Tajos standartā tiek izmantoti ePM1 filtri.

4. Tikai pārbaudīti filtri

Kopš 2018. gada jūlija jau ir spēkā jaunā ISO 16890 klasifikācija. Godprātīgi ražotāji ir pārbaudījuši savus filtrus un snieguši to klasifikāciju saskaņā ar jauno standartu. Parasti blakus vecajām klasēm G3, G4, M5, M6, F7 utt. ir norādīta arī jaunā klase Coarse, ePM10, ePM2,5, ePM1, kā arī tās efektivitāte procentos. Polijas un Kauņas vietējie ražotāji to nedara, domājams, testēšanas dārdzības un zemas kvalitātes dēļ, tāpēc būtībā jūs saņemat kaķi maisā. Nav jēgas maksāt vairāk naudas par F7 filtru, ja, piemēram, smalkās daļiņas var sabojāt filtra savienojumus.

5. Nekad neizmantojiet ePM1 filtru (F7), lai attīrītu izplūdes gaisu no mājas.

ePM1 vai ePM2.5 filtram (F8, F7) ir lielāki spiediena zudumi nekā ePM10 filtram (M5, M6) vai rupjam filtram (G3, G4), un tas nozīmē, ka izplūdes ventilators patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu tādu pašu plūsmas ātrumu. Ko tas nozīmē? Tā ir nauda, kas aizplūst uz leju. Kāpēc tā notiek? Mazāk uzglabāšanas... Tas attiecas ne tikai uz tirgotājiem, bet arī uz rekuperācijas ventilatoru ražotājiem, piemēram, FLEXIT, Komfovent. Optimālie varianti ir šādi: ePM1+ePM10 (F7+M5), ePM1+Coarse (F7+G4/G3), ePM2,5+ePM10 (F7+M5), ePM10+ePM10 (M5+M5), ePM10+Coarse (M5+G4/G3).