Jauni raksti

Kāds ir pareizais veids, kā nomainīt gaisa apstrādes iekārtas filtrus?

Turinys

Šī ir viena no galvenajām problēmām, kas rodas, kad klients saņem 2 gaisa filtrus, jo īpaši, ja tos maina pirmo reizi. Filtra nomaiņa ir vienkārša, tāpēc nav nepieciešams sazināties ar "amatniekiem". Pietiek ievērot šādus noteikumus:

1.       Ja filtru klases atšķiras, ārējā gaisa vadā vienmēr tiek uzstādīts efektīvākais filtrs.

 

Šādā gadījumā izplūdes gaisa filtrēšanai izmanto G3-G4 (rupja) vai M5 (ePM10) klases filtrus, jo tie pietiekami labi aizsargā gaisa apstrādes iekārtu pret aizsērēšanu un patērē mazāk enerģijas. Ja izplūdes gaisa filtrēšanai pievienosiet F7 filtru (ePM2,5 vai ePM1), tas ne tikai sadārdzinās filtru izmaksas, bet arī ievērojami palielinās spiediena zudumus cauruļvados.

  

Lai iegūtu efektīvāku filtru, skatiet instrukcijā iekļautās diagrammas:

 

  • Sk. diagrammas instrukcijā. Mūsu vietnē jūs atradīsiet daudzu ražotāju instrukcijas: Komfovent, Salda, Flexit.
  • Gaisa plūsmas marķēšanai pie cauruļvada savienojuma.

 

Atsevišķos gadījumos, kad nevarat atrast instrukciju vai gaisa plūsmas nav marķētas, palīdzēs šādi "dzīves noteikumi":

 

  • Kanāls, kas iet uz āru, ir izolēts salīdzinājumā ar izplūdes ventilācijas kanālu.
  • Ārējo gaisu, kas seko gaisa plūsmai, parasti silda kanāla sildītājs, kas atrodas aiz siltummaiņa.

1. attēls: SALDA Smarty 2R V uzstādīšanas shēma ar marķētiem filtriem

2.       Gaisa virzienam uz filtra etiķetes jāsakrīt ar gaisa plūsmas virzienu gaisa apstrādes iekārtā.

 

Ja gaisa filtrs ir uzstādīts pretējā virzienā, ievērojami palielināsies spiediena zudums. Tāpēc lielākā daļa ražotāju marķējumā norāda gaisa plūsmas virzienu filtra montāžas vietās. Tomēr, ja kāds ražotājs "aizmirsis" to izdarīt, pārbaudiet instrukcijas. Filtra bultiņai jāsakrīt ar gaisa plūsmas virzienu gaisa plūsmas shēmās.

 

Alternatīvs padoms: filtrs galvenokārt aizsargā siltummaini no aizsērēšanas, tāpēc filtra bultiņai vienmēr jābūt vērstai pret siltummaini gaisa plūsmas virzienā.

3. attēls: FLEXIT UNI 2 plūsmas shēma.

3.       Pēdējais uzdevums ir atiestatīt filtra taimeri (ja ir zināms, ka nav spiediena sensoru). Progresīvāki ražotāji pat uz gaisa apstrādes iekārtas uzstāda taimera atiestatīšanas pogas. Tomēr vairumā gadījumu tas tiek darīts tālvadības pultī vai mobilajā lietotnē. Informāciju par to, kā to izdarīt, var atrast ražotāju tīmekļa vietņu rokasgrāmatās.

 

Padoms: taimera periodu var arī pielāgot, novērtējot, cik ļoti ir netīrs filtrs.

 

Daži ražotāji, piemēram, filtra ražotājs, pielāgo arī filtra taimeri. Dažu ražotāju, piemēram, FLEXIT vai SALDA, tīmekļa vietnēs ir pieejami detalizēti videomateriāli par to, kā nomainīt filtrus.